Start

W trakcie prac edycyjnych nad naszą stroną www, niejednokrotnie będziemy chcieli umożliwić naszym gościom pobranie dokumentów pdf, tabel Exel'a, prezentacji wykonanych w Power Poincie lub innych plików. Czasem także będziemy chcieli podlinkować pliki umieszczone w ramach opisu naszych towarów na aukcjach Allegro. W takiej sytuacji nieocenioną pomoc da nam zakładka PLIKI

 

DODAWANIE NOWEGO PLIKU

Aby dodać pliki, które wykorzystujemy najczęściej jako dokumenty do pobrania na naszej stronie www, przechodzimy do zakładki PLIKI. Następnie klikając na przycisk PRZEGLĄDAJ wybieramy żądany plik. Ostatnim krokiem jest kliknięcie przycisku DODAJ w celu skopiowania go na serwer. Po tej operacji powinniśmy zobaczyć nasz plik poniżej: (lista plików w bazie danych).

W celu zabezpieczenia kopiowania plików i ograniczenia możliwych błędów transferu, procedura uploadu jest zabezpieczona. Pliki zawierające w nazwie polskie znaki (ą, ś, ć, ect) lub o zbyt dużym rozmiarze, są blokowane w czasie kopiowania.

 

USUWANIE PLIKU

Usunięcie pliku następuje po kliknięciu ikony czerwonego krzyżyka  znajdującego się po prawej stronie nazwy pliku. Wcześniej zostaniemy jeszcze zapytani o potwierdzenie decyzji w powiawiającym się oknie dialogowym.