Hosting - Pytania i odpowiedzi

 

 1. Jaki jest koszt dodatkowej subdomeny?

  Instalacja oraz użytkowanie subdomen na naszych serwerach jest bezpłatne. W celu dodania subdomeny należy skorzystać z odpowiedniej opcji w naszym Host panelu.


 2. Jakie są terminy płatności? Co się stanie jeśli nie opłacę mojego hostngu w terminie?

  Standardowo wystawiamy fakturę Proforma na 30 dni przed końcem ważności usługi hostingowej. Następnie co tydzień jest wysyłane do klienta przypomnienie w formie wiadomości e-mail przypominające o kończącym się okresie hostingowym.

  Nie blokujemy hostingu bezpośrednio po zakończeniu nieopłaconej usługi hostingowej. W takiej sytuacji najczęściej wykonujemy telefon do klienta z przypomnieniem. W przypadku nie dokonania płatności w ciągu 14 dni, serwer zostanie odłączony. W wyjątkowych sytuacjach, negocjowanych indywidualnie, termin zaległej płatności może zostać przedłużony do 30 dni


 3. Co to jest serwer wirtualny?

  Serwer wirtualny to serwer stworzony na dysku serwera fizycznego posiadający większość jego zalet. Jego podstawową zaletą jest dużo niższy koszt utrzymania w porównaniu do serwera fizycznego, przy zachowaniu podobnych parametrów. Dzieje się tak dlatego, że na jednym serwerze fizycznym (czyli indywidualnym komputerze umieszczonym w serwerowni) może być zainstalowane wiele pojedynczych serwerów wirtualnych.


 4. Chciałbym wcześniej zakończyć mój hosting. Czy mogę ubiegać się o proporcjonalny zwrot wpłaconych pieniędzy za niewykorzystany okres mojego hostingu?

  Nie. Usługa hostingu jest jednolita w czasie i niepodzielna. Klientowi który zrezygnował nie przysługuje wypłata środków za niewykorzystany okres dostępności usługi.


 5. Jaki jest koszt dodatkowej domeny kierującej do mojej strony?

  Nie pobieramy jakichkolwiek dodatkowych opłat za instalację domen na naszych serwerach.


 6. Moja strona znajduje się na serwerze innej firmy. Chciałbym ją przenieść do was, ale nie mam w tym doświadczenia. Czy mogę liczyć na waszą pomoc i ile taka pomoc kosztuje?

  Taka pomoc nic nie kosztuje ;-) Bezpłatnie możemy przenieść każdą stronę (pliki html i php oraz bazy danych) na nasze serwery.