Start

Moja pierwsza strona internetowa - co warto wiedzieć?

Tworzenie stron www, webdesign, projektowanie stron internetowych - to różne określenia dla zespołu czynności polegających na przygotowaniu nowego szablonu graficznego dla powstającej witryny internetowej oraz napisaniu jej kodu źródłowego.

Kod źródłowy określa za pomocą szeregu poleceń języka HTML to co będzie wyświetlać przeglądarka internetowa. Jeśli chcesz zobaczyć jak taki kod wygląda, kliknij prawym klawiszem myszki w obrębie wyświetlanej strony i wybierz polecenie „Pokaż źródło.”

Natomiast sam kod HTML jest na ogół w dużej części generowany przez PHP - język zbliżony w formie do C++. Pozwala on na zaprojektowanie strony mającej o wiele większą funkcjonalność niż przy użyciu zwykłego HTML.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję

Zobacz jak funkcjonują inne strony. Spróbuj określić to co Ci się podoba, a co uważasz za niewłaściwe. Przygotuj także teksty które następnie znają się na Twojej stronie. Możesz także zebrać linki do innych witryn, które są Twoimi ideałami. Pomoże to programiście piszącemu stronę oraz grafikowi w dostosowaniu się do Twoich oczekiwań.

Jeśli masz jakieś pytania, wahasz się przed podjęciem ostatecznej decyzji lub nie wiesz jakie rozwiązanie będzie najlepsze, skontaktuj się z nami. Pomożemy wybrać Ci optymalne rozwiązania, zgodne z Twoimi oczekiwaniami oraz preferencjami Twoich klientów.


Strona statyczna czy system typu CMS

Jeśli Twoja strona będzie się składała z kilku lub kilkunastu podstron, które będą rzadko edytowane, najlepszym rozwiązaniem jest statyczna struktura strony www. Oznacza to, że jej właściciel nie może samodzielnie edytować jej treści. W razie chęci edycji zawartości swojej strony internetowej, musi dostarczyć odpowiednie materiały programiście, który dokona edycji bezpośrednio w kodzie źródłowym.

Natomiast systemy CMS pozwalają administratorowi strony na samodzielną edycję jej treści, bez pośrednictwa programisty który przygotował stronę. Obsługa takich systemów jest bardzo prosta. Jej stopień komplikacji jest zbliżony do obsługi tradycyjnej skrzynki pocztowej.