Wycinanie liter przestrzennych 3D ze styroduru XPS

Kategoria: Reklama multimedia

Informatyka i programowanie to nie wszystko.

Zajmujemy się produkcją liter przestrzennych wykonanych ze styroduru spienionego XPS.

Styrodur to popularna nazwa handlowa polistyrenu ekstrudowanyego – materiału wykonanego ze spienionego polistyrenu, zdecydowanie twardszego i mniej nasiąkliwego od styropianu, powszechnie stosowanego m.in. w reklamie, budownictwie i wielu innych branżach.

Polistyren ekstrudowany cechuje się małą nasiąkliwością wodną. Można swobodnie korzystać z niego zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Materiału tego nie należy natomiast stosować w towarzystwie produktów, które zawierają rozpuszczalniki jak np. niektóre farby. Pod wpływem tych substancji styrodur rozpuszcza się.

Litery przestrzenne 3D wycina się z płyt polistyrenu ekstrudowanyego metodą termiczną, za pomocą drutu oporowego. Pod wpływem przepływającego prądu elektrycznego, nagrzewa się on do wysokiej temperatury, co powoduje przecinanie płyt wg zadanych kształtów.

Płyty polistyrenu ekstrudowanyego (a co za tym idzie wycinane z nich litery), dostępne są w następujących grubościach: 2cm, 3cm, 4cm, 5cm, 6cm, 8cm, 10cm.

Ogólną zasadą przy wycinaniu liter przestrzennych jest założenie, że im większe litery lub znaki, tym wycina się je z grubszego styroduru.

 

Litery ze styroduru surowe

Litery przestrzenne 3D

Jest to najtańszy i najprostszy sposób wykonania liter przestrzennych. Wycinamy litery, cyfry i kształty w wysokiej jakości styrodurze renomowanych producentów, charakteryzujących się wysoką elastycznością, twardością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

 Litery przestrzenne 3DWszelkie kształty liter są wycinane z dużą precyzją i odwzorowaniem szczegółów i detali. W razie konieczności krawędzie boczne liter są uszlachetniane poprzez szlifowanie, co pozwala na likwidację śladów cięcia charakterystycznych dla metody termicznej.

 

 

Litery malowane: jednokolorowe

Litery przestrzenne malowane

Malowanie liter przestrzennych 3D zdecydowanie podnosi ich atrakcyjność wizualną. Używamy wysokiej jakości farb stosowanej do wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń. Wykonywane przez nas litery zawsze są powlekane dwiema warstwami farby, dzięki czemu nasze litery są zawsze trwałe, estetyczne i odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Malujemy wg wzornika kolorów. Opcjonalnie możemy pomalować na każdy kolor z palety RAL.

 

Litery malowane: dwukolorowe

Litery przestrzenne dwukoloroweMalowanie dwukolorowe to ciekawa i interesująca forma wykończenia liter przestrzennych. Boki i przód litery 3D są pomalowane w różnych kolorach. Atrakcyjna forma wykonania z pewnością przykuje uwagę innych osób. Dwukrotne malowanie jest trwałe, estetyczne i odporne na warunki atmosferyczne.

 

 

Litery przestrzenne z licem z plexi

Oferta już wkrótce ;-)