Strony internetowe - Porady dla klientów

studiotomcom.pl Strona główna Porady dla klientów

Poniżej znajdują się odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez klientów. Jeśli nie potrafisz rozwiązać zaistniałego problemu technicznego, być może tutaj znajdziesz odpowiedź.

Jeśli natomiast nie znajdujesz tutaj odpowiedzi lub mimo podjętych działan, problem dalej istnieje, napisz lub zadzwoń, a na pewno otrzymasz zadowalającą poradę.

Moja pierwsza strona internetowa

Tworzenie stron www, webdesign, projektowanie stron internetowych - to różne określenia dla zespołu czynności polegających na przygotowaniu nowego szablonu graficznego dla powstającej witryny internetowej oraz napisaniu jej kodu źródłowego.

Zobacz jak funkcjonują inne strony. Spróbuj określić to co Ci się podoba, a co uważasz za niewłaściwe. Przygotuj także teksty które następnie znają się na Twojej stronie. Możesz także zebrać linki do innych witryn, które są Twoimi ideałami. Pomoże to programiście piszącemu stronę oraz grafikowi w dostosowaniu się do Twoich oczekiwań.

Usuwanie plików Temporary Internet Files

Większość serwisów internetowych co jakiś czas wprowadza modyfikacje na stronie. Praktycznie każda przeglądarka zapisuje na dysku lokalnym poszczególne elementy oglądanej strony. Dzięki czemu przy kolejnej wizycie tylko część elementów jest pobierana z Internetu, a pozostała z lokalnego dysku (pamięci podręcznej przeglądarki). Taki zabieg przyspiesza przeglądanie stron internetowych.

Edytor wizualny - porady

Edytor wizualny stosowany w autorskich CMS'ach wchodzących w skład wykonywanych przez firmę stron www, jest narzędziem niewątpliwie bardzo funkcjonalnym i ułatwiającym codzienną pracę. Niestety język HTML jest narzędziem dość specyficznym, wobec czego edytory wizualne stosowane do edycji stron www, mimo łudzącego podobieństwa do popularnych edytorów tekstu nieznacznie różnią się w obsłudze i swoistej "filozofii edycji."

CMS - pytania o edytor wizualny

Notatnik - ikona programuEdytor wizualny będący integralną częścią autorskiego systemu CMS jest narzędziem niewątpliwie bardzo funkcjonalnym, aczkolwiek czasem budzącym wątpliwości wśród użytkowników z niego korzystających. Ta dość rozbudowana aplikacja ma za zadanie ułatwić edycję treści strony internetowej osobom, nie znającym języka HTML. Sam sposób edycji jest zbliżony do pracy z popularnymi edytorami tekstu, jednakże należy mieć na uwadze kilka dość istotnych różnic pomiędzy omawianym edytorem, a edytorami tekstowymi np. Word'em.

Grafika na stronach WWW - kurs cz. I - pliki graficzne - upload

Na pojawiające się w ostatnim czasie liczne prośby klientów firmy, postanowiłem napisać krótki kurs wstawiania zdjęć i plików graficznych do edytowanych dokumentów, przy wykorzystaniu narzędzi oferowanych przez autorski system TOMcms Administrator. Niniejszy kurs zawierać będzie także nieco teorii poświęconej językowi HTML w zakresie opisania znacznika < IMG /> oraz jego atrybutów.

Konfiguracja programu pocztowego Outlook Express

Najwygodniejszym i najszybszym sposobem korzystania z poczty e-mail są programy pocztowe, a najpopularniejszym w Polsce programem tego typu jest Outlook Expres. Stanowi on integralną część systemu operacyjnego Windows XP i nie licząc kosztów związanych z nabyciem Windowsa, jest on bezpłatny.

Konfiguracja programu pocztowego Mail

Najwygodniejszym i najszybszym sposobem korzystania z poczty e-mail są programy pocztowe. Jednym z wielu jest program Mail, który stanowi integralną część systemu operacyjnego Mac OS X.

Aby połączyć się z własnym kontem pocztowym, należy najpierw prawidłowo skonfigurować połączenie z serwerem pocztowym. Do właściwej konfiguracji programu pocztowego potrzebne są cztery podstawowe dane:

Hosting - Pytania i odpowiedzi

FAQ poświęcony najczęściej zadawanym pytaniom dotyczącym hostingu w studiotomcom.pl

HostPanel - Informacje

FAQ poświęcony najczęściej zadawanym pytaniom dotyczącym Panelu Administracyjnego HostPanel.

Informacje nt plików cookies

W związku z wielokrotnie pojawiającymi się pytaniami o pliki cookies, postanowiłem w kilku zdaniach przedstawić najważniejsze informacje na ten temat. Odpowiedzi odnoszą się głównie do firmowych realizacji, niemniej jednak mogą być także stosowane do wszelkich innych stron internetowych.

Pozycjonowanie - dodawanie stron do katalogów www

Jednym z trzech głównych czynników mających wpływ na pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach, są linki referujące, czyli mówiąc prościej, linki w na innych stronach prowadzące do naszej witryny. Pozostałe elementy to odpowiednia struktura strony oraz jej treść.


Porady dla klientów