Start

CMS - edycja treści podstronySystemy typu CMS prawie zawsze opierają się na współpracy z bazami danych i współdziałają najczęściej ze stosunkowo rozbudowanymi portalami. Co zatem mogą zrobić użytkownicy niewielkich serwisów opartych na plikach tekstowych, które, przynajmniej teoretycznie, mogą edytować tylko osoby o znacznym doświadczeniu programistycznym?

Dla naszych klientów proponujemy wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie: CMS „tekstowy”. Pozwala on na zarządzanie i bieżącą edycję treści w stronach zbudowanych w oparciu o pliki tekstowe (html i php). Funkcjonalność tej aplikacji jest zbliżona do systemów CMS współpracujących z bazami danych. Ponadto nasz CMS jest tak skonstruowany że może bez większych przeszkód współpracować praktycznie z każdą „tradycyjną” stroną internetową (za wyjątkiem stron napisanych w technologii flash).


Zalety CMS'a dla stron opartych na plikach tekstowych:

  • możliwość współpracy z praktycznie każdą stroną internetową opartą na plikach tekstowych
  • bezproblemową możliwość integracji ze stronami dotychczas nie wyposażonymi w system CMS
  • możliwość uploadu plików graficznych na serwer bezpośrednio z panelu administracyjnego CMS'a
  • zabezpieczenie przed przypadkowym zastąpieniem już istniejących plików graficznych nowymi
  • nie wymaga bazy danych (które niejednokrotnie są dostępne za dodatkową opłatą w ofertach dostawców usług hostingowych)
  • podgląd edytowanej treści na stronie www, przed ostatecznym zapisaniem przeprowadzonych zmian

Pozycjonowanie vs CMS

W celu dobrego lokowania się strony internetowej w wynikach wyszukiwania, najczęściej jest ona zapisana w formie plików .htm. W prawdzie coraz częściej można obejść problem stosując możliwości przekierowywań rewriterule w plikach .htaccess, ale nie zawsze jest to wykonalne (ograniczenia w konfiguracji serwerów). W efekcie, przynajmniej teoretycznie, nie jest możliwa edycja strony za pośrednictwem systemów CMS. Ten błędny stereotyp ciągle jest silnie zakorzeniony wśród użytkowników polskiego internetu, a pogłębiany jest najczęściej przez ludzi, którzy sami zarabiają na bieżącej edycji stron internetowych i w interesie których, jest jak największa nieznajomość możliwości współczesnych CMS'ów i innych wydajnych narzędzi wśród polskich internautów.

Dodanie takiego systemu w większości przypadków nie stanowi jakiejkolwiek trudności technicznej, a dla właściciela strony jest źródłem wielu oszczędności i satysfakcji, że może samodzielnie edytować własną witrynę internetową. W takiej sytuacji specjalistyczna wiedza z zakresu webmasterigu i programowania staje się praktycznie zbędna.